×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
بازگشایی مدارس نخل تقی و خبری که در خبرها گم شد 

✍ سجاد بهزادی
🔹 شهر نخل تقی یکی از شهرهای کوچک و ساحلی استان بوشهر است که بیش از هر شهر دیگری در دل صنعت آرمیده است و مزایا و معایب صنعت عظیم پارس جنوبی را با عمق وجود لمس می کند.
🔹 زمانی که برق شهر رفته است این شهر از روشنایی فلرهای پیرامونش روشن است و در روز نیز گرمای سوزان شعله ها و  فلرها به شرجی این بندر اضافه میشود و زندگی را سخت تر می کند. نکته ای که در آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس در مورد این شهر خیلی سریع از نظرها پنهان ماند اقدام نیک شورا و شهرداری این شهر بود.
🔹 آنها ضمن اینکه مطالبات شهر خود را در راستای مسئولیت های اجتماعی از محیط صنعت پیرامون دنبال می کنند ؛ مرتفع نمودن مطالبات و مشکلات شهر را تنها از مسیر کمک های نفت و گاز نمی بینند و خود آستین را بالا زدند و کار فرهنگی مهمی که البته ریشه درشهرداری زمان نامدار درویشی دارد را به صورت جدی دنبال کردند و به کمک آموزش و پرورش آمدند.
🔹 درویشی در آن زمان هر ساله برای فارغ التحصیلان دانشگاه در نخل تقی جشن می گرفت و حتی بخش از شهریه های آنها را نیز توسط شهرداری پرداخت میشد.
🔹 شهرداری نخل تقی اگر چه فراز و فرودهای زیادی داشته است و گاها شهردارانی آمده است که کم ترین توجه به مسائل فرهنگی داشتند اما شهردار جدید این شهر بار دیگر این کار نیک را حداقل در حوزه آموزش و پرورش ادامه داد.
🔹 علمداری شهردار نخل تقی  اعتقاد دارد “علیرغم مشکلات مالی درسال تحصیلی گذشته نزدیک به ۲۸۰ میلیون تومان به مدارس شهر کمک کردیم  و دغدغه مدیران مدارس تا آنجا که درتوان باشد انجام می دهیم.
🔹”بوهندی نجفی رئیس شورای اسلامی شهر نخل تقی  نیز در همین زمینه گفت ” شوراها دردوره های گذشته نقش برجسته ای درتوسعه مدارس داشته اند درسالهای اخیر هوشمندسازی مدارس بیشتر توسط مردم و شوراها انجام شده است و توسط شهرداری در ۸۰ درصدمدارس چمن مصنوعی ایجاد شده است و دومدرسه دیگر در دست اقدام  می باشد.
🔹”سیدعلیرضا سجادی معاون سیاسی فرماندار عسلویه نیز  نگاه شورای شهر وشهردارنخل تقی نسبت به رفع مشکلات مدارس را ستودنی  می داند.
🔹 بدون شک قبول شده گان کنکورسراسری در شهر نخل تقی با این کار فرهنگی شهرداری و شوراها  افزایش خواهد یافت و این اقدام اگر هدفمند و با برنامه ریزی ادامه یابد می تواند به نهادینه شدن  سواد و دانش عمومی شهر کمک کند و فرزندان این شهر می توانند درآینده،  بخش های مهم صنعت عظیم پارس جنوبی را بدست بگیرند.
🔹 پیشنهاد نویسنده اینست که بهتر است البته شوراها و شهرداری با کارهای فرهنگی خود،  زمینه ساز مشارکت سرمایه داران آن منطقه نیز در این گونه کارهای فرهنگی باشند.
🔹فعالیت های اجتماعی و فرهنگی هر چقدر خودجوش تر ومردمی تر باشد موفق تر و طولانی تر خواهد ماند./آوای بوشهر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false