×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تبلیغات فریبکارانه یا ارزان سرا!/ از نگاه بدبینانه  مردم تا ادعای فروشگاه های زنجیره ای جم!

آوای بوشهر؛ چند مدتی است بازار فروشگاه های زنجیره ای در جم رونق گرفته است. فروشگاه هایی که با تبلیغات گسترده می آیند و وعده ارزانی های فراوان می دهند.
«مطاف» نام اولین فروشگاه زنجیره ای است که با شوی تبلیغاتی وسیع، وارد جم شد. در بدو ورود اما با استقبال گرم مردم و اعتراضات تند کاسبان جم مواجه شد.
مطاف در آغاز فعالیت توانست با قیمت های مناسب و تنوع محصول، مشتریان بسیاری را جذب کند اما رفته رفته قیمت های جذاب جای خود را به قیمت های مشابه بازار جم داد تا مشتریان امیدوار، ناامید شوند و یکی دو دلیل جذابیت این فروشگاه از بین برود. هر چند در ادامه و به دنبال فقدان خلاقیت در این فروشگاه، روزمرگی و سردی فضا مزیت دیگر را هم به محاق برد و امروز به سطح یک فروشگاه صرفا معمولی تنزل جایگاه پیدا کرده است.
دومین فروشگاهی که وارد جم شد و البته مثل «مطاف» اعتراضات دامنه دار کاسبان جم را شاهد نبود «افق کوروش» بود. فروشگاهی زنجیره ای که با تخفیف های باورنکردنی در پوسترهای تبلیغاتی کارش را آغاز کرد و البته به جای کاسبان جم، اینبار مردم جم و خریداران مدعی بودند نوعی کلاه برداری عجیب در این فروشگاه به وقوع می پیوندد.
خریداران مدتی است که مرتبا با ارسال تصاویری از محصولات فروشگاه و سایر مغازه های جم در گروه های مجازی ادعا می کنند افق کوروش قیمت های محصولات را بیشتر از قیمت واقعی درج می کند و سپس با تخفیف زیاد، همان محصولات را به قیمت بازار و بعضاً بیش از قیمت واقعی بازار می فروشد!
با وجود آنکه در برنامه ششم توسعه، جایگاه ویژه ای برای فروشگاه های زنجیره ای و سهم آنان در سبد معیشت خانوارها در نظر گرفته شده و قرار است این فروشگاه ها با حذف واسطه، کالا را با قیمت کمتری به مشتری برسانند اما در عمل تفاوت چندانی وجود ندارد و به گواه برخی خریداران بعضاً، هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت، بازی را به بازار واسطه ای واگذار کرده اند./آوای بوشهر

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false