جمی ها سنگ تمام بگذارید 
جمی ها سنگ تمام بگذارید 

🔻آوای بوشهر _ گودرز هوشمند: 🔸 شهرستان جم میزبان یک هفته در میان تیم های پارس جنوبی با هفده  تیم لیگ برتری است. شهری که به سرزمین نفت و خرما ، علم و ادب معروف است. در کنار آن می‌شود جم  را سرزمین جمشید نامید. 🔸 فلرهای پالایشگاه فجر جم از راه دور هم پیداست […]

🔻آوای بوشهر _ گودرز هوشمند:
🔸 شهرستان جم میزبان یک هفته در میان تیم های پارس جنوبی با هفده  تیم لیگ برتری است. شهری که به سرزمین نفت و خرما ، علم و ادب معروف است. در کنار آن می‌شود جم  را سرزمین جمشید نامید.
🔸 فلرهای پالایشگاه فجر جم از راه دور هم پیداست البته که این مهم‌ترین ویژگی شهرهایی است که نفت و گاز را در دل خود جای داده است ، و صد البته که خیلی ها صنعت گاز را نماد توسعه و پیشرفت این شهر می‌دانند.
🔸چشم‌ها را اما اگر در این شهر بیشتر بچرخانید در کنار پالایشگاه ، شهرک های هم هست که میزبان هزاران ایرانی است که با فرهنگ های متعدد از سراسر کشور ، سالیان سال است که سفیران معرف این شهرستان در سراسر کشور بوده اند .
🔸بخشی از مردم این شهرستان ،  دیگر همانند قدیم کشاورزی نمی کنند و به نوعی درختان خرما را قطع و به جای آن وارد صنعت شده اند ، درکنار عظمت نفت و گاز ، کشاورزی و دامداری رو به افول است .
🔸معمولا ً شهرهایی که تیم لیگ برتری دارند ، سعی می کنند تیم های باشگاهی خود را تقویت نمایند و ایجاد انگیزه برای جوانانی نمایند که به آینده ای روشن امید دوخته اند . می بایست چشم ها را بچرخانیم تا مشکلات باشگاهها ، تیم های کوچک ، اماکن ورزشی روستاها را جور دیگری ببینیم .
🔸اکنون باید خود را وارسی نمائیم که چقدر حضور این تیم برتری برای شهرجم مفید است ؟ قطعا شما هم در بعد نشاط اجتماعی ، فرهنگ سازی ، اشاعه فرهنگ ، کسب و درآمد ، امید به آینده برای خودتان امیدهای متصور ساخته اید ؟
🔸هر دو هفته یک بار کوچک و بزرگ با لباس های  زرد رنگ با بوق های که بوی عشق می دهد و پرچم هایی که آبی و قرمز را به فراموشی برده و شهر را طلایی می کند  از همه شهرستانهای استان بوشهر و روستاها و مرکز شهرجم  به ورزشگاه تختی می آیند . اما چقدر این تماشاگران پر انرژی برای مسئولین باشگاه مهم هستند ؟
🔸اتفاق بسیار خوب در هر فصل این مسابقات ، دیدار با دو تیم نام آشنای استقلال و پرسپولیس است که نقطه عطف همه مواردی است که باید جمی ها سنگ تمام بگذارند .
🔸جمی ها منظور همه متولیان این مسابقات هستند و سهم کسبه ، بازاریان ، ادارات دولتی ، شرکت ها ، شهرداری ، هیئت فوتبال ، اداره ورزش و جوانان ، لیدرها و تماشاگران جمی چقدر است ؟
🔸برای اشاعه فرهنگ ، نشاط اجتماعی مضاعف ، اعتلای این تیم و امید جوانان این شهر هر نفرجمی باید سهمش را بپردازد .
🔸تا با هر تماشاگری  که برخورد می‌کنی یک لبخند تحویل شما بدهد .
🔸رسم مهمان نوازی که جمی ها از قدیم  با خود به یدک می کشند ، نباید فراموش شود . پس بیایید سهم مان را پرداخت کنیم .
🔸من ، شما ، مغاره دار ، مسئول ، رئیس ، شرکتی ، غیر شرکتی ، لیدر  تماشاگر ، بازیکن ، مربی ، سرپرست ، کوچک و بزرگ فرقی ندارد .
🔸به زودی میزبان تیم دیگری خواهیم بود که باید سنگ تمام بگذاریم .