×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
زانو زدی تا زانویی نلرزد!

آوای بوشهر، سید مصطفی هاشمی نژاد: پسر اوس حبیب نجار در اعتراض به استثمار کارگران مدیریت پسماند شهرداری بوشهر در جلسه شورای شهر لب به اعتراض گشود. او جلوی اعضای شورا زانو زد تا زانوی دیگر کارگران و‌ همکارانش از ترس شرمندگی در برابر خانوادهاشان نلرزد.

جای بسی خرسندی است که شورای شهر بوشهر این اجازه را به کارگر اش داد تا از حق خود دفاع کند، چرا که در برخی نهادها کارگران زیر چرخ دنده های تبعیض و لا مروت کارفرما و‌ پیمانکار له می شوند و‌کسی صدای خرد شدن استخوان هایشان را نمی شنود.

باید به شجاعت چنین کارگری افتخار کرد که با صلابت از حقوق همکارانش دفاع کرد آن هم در زمانی که کارگران اکثر قریب به اتفاق از حقوق حقه خود آگاهی لازم ندارند، هرچند که قوانین کارگری در ایران نیز بی رحم است!

پسر اوس حبیب‌نجار در ویدئویی که از وی منتشر شد سخنی تکان دهنده می گوید که متاسفانه واقعیت جامعه ما است.‌او می گوید: من می دانم پس از اعتراضم امشب که می خواهم سرکارم بروم مرا به خاطر این اعتراض اخراج می کنند!

بسیاری از کارگران ما به خاطر ترس از اخراج و کسر حقوق گاها به تبعیض ها و بی موالاتی کارفرمایان و پیمانکاران تن در می دهند و این نشان از ضعف حمایت سندیکاها و قوانین کارگری در کشور ما دارد!

درس آخر اینکه مسئولان همیشه بعد از واقعه به فکر علاج کار می افتند و‌حالا شنیده شده که استانداری، اداره کار، شهرداری و‌چند نهاد دیگر به موضوع ورود کرده اند و‌ به دنبال حل مشکل حقوق، مرخصی و … کارگران پسماند شهرداری بوشهر هستند، اما باید زودتر به داد کارگرانی برسیم که هیچ دادرسی ندارند!

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false