ساخت مدرسه توسط خیرین جمی با اعتبار بیش از دو میلیارد تومان
ساخت مدرسه توسط خیرین جمی با اعتبار بیش از دو میلیارد تومان

برای اولین بار خیرین جمی با اعتبار بیش از ۲ میلیاد تومان مدرسه می‌سازند و بعد از همایش تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار، استقبال خوبی از سوی خیرین و سرمایه‌داران برای مشارکت در ساخت مدرسه به وجود آمده است.

خلیل نیکخواه با بیان این که طی سال‌های اخیر موضوع کمبود فضای آموزشی و مدارس تخریبی و فرسوده یکی از مشکلات اصلی شهرستان جم بوده است، اظهار داشت: طی دو سال اخیر روند ساخت و به‌سازی مدارس در شهرستان جم شتاب گرفته و بخشی از مشکلات رفع و یا در حال برطرف شدن است.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی ۷۷ کلاس درس در شهریور امسال آغاز و یا افتتاح شد و طی ماه‌های اخیر نیز چندین مدرسه با کمک خیرین مدرسه ساز آماده شروع عملیات اجرایی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جم یادآور شد: برای اولین بار خیرین جمی با اعتبار بیش از ۲ میلیاد تومان مدرسه می‌سازند و بعد از همایش تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار، استقبال خوبی از سوی خیرین و سرمایه‌داران برای مشارکت در ساخت مدرسه به وجود آمده است.

نیکخواه با اشاره به این که ١٣ هزار متر مربع زمین از سوی مردم و دهیاران شهرستان به اداره آموزش و پرورش جم اهدا شده، تصریح کرد: در دهه فجر امسال چند مدرسه با مشارکت خیرین و نوسازی مدارس احداث خواهد شد که با بهره‌برداری آنان بخش عمده‌ای مشکلات کمبود فضای آموزشی در جم رفع می‌شود.

وی گفت: در سال‌های قبل با عدم مشارکت خیرین در ساخت مدارس روبرو بودیم ولی امسال برای اولین بار خیرین جمی با اعتبار بیش از ۲ میلیاد تومان در ساخت مدرسه مشارکت می‌کنند.