×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
قمار الماسی با سرنوشت جوانان جویای کار / زور یوسفی به الماسی می چربد؟!

محمد مهدی صبوری : مدتهاست زمزمه های اختلاف مهدی یوسفی ، مدیرعامل منطقه ویژه،و الماسی، نماینده جنوب استان، گوش اهالی این حوزه انتخابیه و حتی کارمندان ساختمان خیابان طالقانی تهران را پر کرده است ؛ اما هر دو طرف با جدیت تمام این موضوع را منکر می شوند و حتی از رابطه صمیمانه با یک دیگر خبر می دهند ولی در عمل چیز دیگری را نشان می دهند .
الماسی که از اولین روزهایی که به بهارستان راه یافت ؛ در پی برکناری یوسفی از مدیر عاملی منطقه ویژه بوده ؛ به هر دری زده است اما هر بار تیرش به سنگ خورده و رابطه اش نیز با یوسفی تیره و تیره تر می شود.
الماسی که استراتژی برکناری به جای تعامل با یوسفی را پیشه کرده است ؛ در آخرین تلاش خود با همکاری حسنوند، رییس کمیسیون انرژی مجلس، در تلاش بود تا زنگنه را مجاب به تغییر یوسفی کند ، اما در نیمه های راه حسنوند دست الماسی را در پوست گردو می گذارد و پا پس می کشد و تیر الماسی همانند دفعات قبل به سنگ می خورد.
یوسفی که خود را بار دیگر پیروز نبرد با نماینده می دید در صدد جبران برآمد ؛ در اولین اقدام تمامی نیروهای وابسته به الماسی در اشتغال منطقه ویژه را با یک اقدام حساب شده کنار می زند و نیروهای خودش را جایگزین آن ها می کند ؛ در همین اوصاف طرح توانمند سازی نیروهای بومی برای اشتغال در صنایع نفت و گاز  به اتمام می رسد و موج جدید استخدامی ها نیز آغاز می شود.
 جوانانی که در طرح مذکور شرکت کرده بودند انتظار داشتند در اولویت استخدام قرار گیرند اما یوسفی تاکنون هیچ دستوری مبنی در اولویت قرار داشتن این نیروها نداده است و احتمالا هم نمی دهد ؛ یوسفی با این کار با یک تیر دونشان را می زند ، هم به نوعی وجهه الماسی در حوزه انتخابیه اش تخریب می کند ، هم با میدان دادن به دشتستانی ها سعی در جلب حمایت آن ها برای ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه دشتستان را دارد .
اما مقصر اصلی این ماجرا قطعا کسی جز الماسی نیست . نماینده جنوب استان که خوب می دانست قدرت در دست یوسفی است؛ بجای تعامل با وی سعی در برکناری یوسفی کرد و قطعا این اقدامات نابخردانه از سوی الماسی تبعات جبران ناپذیری برای جنوب بوشهر خواهد داشت که اولین مورد آن آشکار شد .
 جوانانی که دوره های آموزشی را به پایان رسانده بودند دست به اعتراض زدند . دود استراتژی های نادرست الماسی در چشم جوانان جویای کار این حوزه انتخابیه رفته است ، در واقع سکینه الماسی با سرنوشت جوانان این حوزه به نوعی پوکر کرده است .

true
true
true
true
  1. علی

    چندین سال است که در صنایع نفت و گاز در جم و کنگان و عسلویه مدیران دشتستانی به علت نفوذی که دارند فامیل بازی می‌کنند و حق جوانان مظلوم این منطقه را زیر پا می‌گذارند متاسفانه این دشتستانی ها حس قدرت دوستی و خود برتر بینی دارند اشتغال فامیلی توسط همین افراد شروع شد متاسفانه در شرکت گاز فجر جم نیز حق جوانان جمی توسط کارمندان دشتستانی و کارمندان کازرونی ها خورده می‌شود اونها فقط برای اشتغال همشهری های خودشان تلاش می کنند
    ۰    ۰

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false