×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
میزان هدر رفت آب در جم زیاد است/ ۷۵ میلیارد تومان اعتبار به شهرستان جم تخصیص می‌یابد

به گزارش خبرنگار آوای بوشهر، رضا عوض‌پور بعداز ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان جم وضعیت اجتماعی، عمرانی، فرهنگی، ورزشی و درمانی شهرستان جم را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: نرخ رشد جمعیت این شهرستان حدود  ۶٫۳ درصد و این در حالی است که میانگین رشد جمعیت استان بوشهر ۲٫۳ درصد است.

وی مهاجرت را علل رشد جمعیت در جم دانست و تصریح کرد: ۵۱ درصد جمعیت شهرستان جم  شهرنشین و ۴۹ درصد ساکن روستاها هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر نرخ باسوادی در جم را ۹۰ درصد دانست و با بیان اینکه نرخ بیکاری در جم ۹ درصد است افزود: متوسط نرخ بیکاری در استان بوشهر ۱۱ درصد اعلام شده که این  نرخ در جم ۹ درصد است.

عوض‌پور با بیان اینکه ۱۳ درصد گلخانه‌های استان بوشهر در شهرستان جم قرار دارد خاطر نشان کرد: ۹۸ درصد جمعیت شهری و ۴۶ درصد جمعیت  روستایی جم تحت پوشش شبکه آبرسانی است.

وی از میزان هدر رفت آب در شهرستان جم  خبرداد و بیان کرد: میزان هدر رفت آب در جم ۳۴ درصد است که ۱٫۳ درصد بیشتر از میانگین استانی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی جم گفت: امسال برای توسعه زیرساخت‌ها در روستاها تمرکز ویژه‌ای شده است.

عوض‌پور طول راه‌های شهرستان جم را ۳۷۰ کیلومتر دانست و افزود: سال گذشته ۵۳ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی جم تخصیص یافت که ۳۰ درصد آن به بخش عمران شهری و روستایی تعلق گرفت.

وی، با تاکید بر تسریع در تکمیل طرح‌های نیمه تمام تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت قرار دارد که برای این مهم ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار  نیاز دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی امسال ۳۰ پروژه در شهرستان جم افتتاح می‌شود که برای تحقق این مهم ۷۵ میلیارد تومان اعتبار به شهرستان جم تخصیص می‌یابد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false