×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نبود پزشک قانونی در جم و مضاعف شدن مشکلات مردم/ وعده رئیس بیمارستان جم هم آبکی بود

⚠ پزشکی قانونی سازمانی است که ضرورت وجود آن در همه نقاط کشور احساس می‌شود و نبود آن در شهرستان جم مشکلاتی را برای مردم این منطقه به وجود آورده است.

🔹امروزه پزشکی قانونی با آزمایشگاه هایش نقش مهمی در امور قضایی و دادگستری دارد؛ پزشکی قانونی عملیاتی است که پزشکان متخصص برای کشف و تشخیص جرم و ردپای متهم و اثبات راست یا دروغ بودن گفته های مدعی یا مدعی علیه انجام می دهند.

🔹سال گذشته با استعفای دکتر حمیدی از پزشک قانونی، تا به اکنون فرد‌ جدیدی به عنوان جایگزین وی در شهرستان جم معرفی نشده است و‌ با گذشت یکسال، جم پزشک قانونی ندارد.

🔹بسیاری از پرونده ها همچون ضرب و جرح، تصادف و پرونده های قضایی، نیاز به نظر پزشک قانونی دارد اما به دلیل نبود پزشک قانونی در جم، پرونده ها به شهرستان های بوشهر، کنگان و‌ دیر ارجاع داده می شود که مشکلاتی را برای مردم شهرستان جم ایجاد کرده است.

‼شهروندان جمی برای دریافت جواز فوت برای کشته شدگان در حوادث رانندگی نیاز به انتقال جسد به شهرستان های همجوار یا مرکز استان را دارند تا کارهای لازم جهت صدور جواز انجام گیرد و همین امر مشکلات زیادی را برای خانواده های متوفی به وجود آورده است.

🚫گویا هیچ کدام از پزشکان عمومی شهرستان جم این مسئولیت را عهده دار نمی شوند و همین موجب شده تا کنون این سازمان مهم در شهرستان نماینده ای نداشته باشد.

🔹این در حالی است که چندی پیش دکتر باقری رئیس بیمارستان توحید جم خبر داده بود که نیروی جدید پزشکی قانونی جم در مراحل پایانی آموزش قرار دارد و ظرف چند روز آینده رسما کار خود را به عنوان پزشک قانونی جم آغاز می کند.

🔹رئیس بیمارستان توحید جم دکتر نکویی را پزشک قانونی جدید معرفی کرده بود که قرار بود مدت ها قبل فعالیتش را در شهرستان آغاز کند ولی تا به امروز خبری از آغاز به کار او نیست.

⚠پزشک قانونی در شهرستان جم یک نیاز اساسی است که امید است مسئولان در اسرع وقت نسبت به رفع این معضل بعنوان حق قانونی مردم پیگیری های لازم را انجام دهند./آوای بوشهر

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false