×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
٩ امامزاده در جم ثبت شده است/ راه مواصلاتی ریز به انارستان( زمین های امام) در تولیت اوقاف نیست

به گزارش آوای جم عادل آموزگار رئیس اداره اوقاف شهرستان جم در هفته وقف گفت: در شهرستان جم تنها ۹ امام زاده به اسامی بی بی بانو (شهر جم)، سید حبیب الله (ریز)، امام زاده جعفر( آبگرمک)، بی بی مرضیه (حرمیک)، شاه محمد (بهارستان)، علی اکبر(تودولی)، سید صالح (انارستان)، امیردانا(چاهه)، یحیی بن محمد(چاهه) در اداره اوقاف ثبت شده اند و دارای شجره نامه می باشند.

وی افزود:اداره اوقاف شهرستان جم با ۲ نفر کارمند اداره می شود که با کمبود نیرو مواجه هستیم.

رئیس اداره وقف جم گفت: نیاز است مردم در حوزه های علمی، پزشکی و قرآنی وقف های داشته باشند چراکه نیاز امروزه جامعه به سمت این حوزه می باشد.

آموزگار اظهار داشت: اراضی پیرامون راه مواصلاتی ریز به انارستان موسوم به زمین امام، اکنون تحت تولیت اوقاف نیست و دارای معارض می باشد که پرونده ای در دادگاه تشکیل شده است تا تکلیف این اراضی مشخص شود.

وی تاکید کرد: موقوفه در هیچ زمان و مکانی مانع اجرای طرح های عام المنفعه نیست و در صورتی که رای دادگاه به نفع اوقاف صادر شود، در احداث جاده جدید ریز به انارستان همکاری های لازم را خواهیم داشت.

آموزگار در پایان گفت: در سطح شهرستان موقوفه های بلااستفاده هستند که درآمد زایی خوبی ندارند و در جهت درآمدزایی بیشتر این موقوفه ها از سرمایه گزاران استقبال خواهیم کرد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
  1. زبانسرای ایران زمین

    نمی خواهیم قضاوت کنیم که به کسی بربخوره ولی آیا عملکرد اداره اوقاف طوری بوده که مردم اعتماد کنند و در ده سال اخیر موقوفه ای داشته باشند؟!! جزهمان موقوفات گذشته…
    ۱    ۰

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false