۸۸ پروژه اشتغالزایی در دشتی با ۴۲ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار است
۸۸ پروژه اشتغالزایی در دشتی با ۴۲ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار است

فرماندار دشتی از تصویب ۸۸ پروژه اشتغال‌زایی با بیش از ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در شهرستان دشتی خبرداد.

به گزارش آوای بوشهر، عبدالله نادری ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دشتی به اشاره به ظرفیت‌های اشتغال‌زایی شهرستان دشتی اظهار داشت: ظرفیت‌های بالای گردشگری، کشاورزی، صنعتی، صنایع‌دستی در شهرستان دشتی فرصت مناسبی است تا جوانان برای ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی اقدام کنند.

فرماندار شهرستان دشتی بابیان این‌که در بخش صنایع‌دستی در دو روستای بخش مرکزی برای ۸۵ نفر از زنان ایجاد اشتغال شده است گفت: روستاهای شهرستان دشتی از ظرفیت‌های مناسبی در زمینه عبا بافی، حصیربافی، گبه و گلیم‌بافی برخوردار هستند اگر عبا بافی تا دو سال گذشته منحصر به روستای کردوان بود امروز در روستاهای دیگر ازجمله زیزار و دهکده گردشگری دفاع مقدس زنان روستایی اقدام به تولید این حرفه کرده‌اند و درآمدزایی خوبی برای آن‌ها فراهم شده است.

وی بیان کرد: با توجه به استعدادها و پتانسیل‌های هریک از مناطق روستایی، می‌توان برای آن‌ها زمینه‌ی ایجاد اشتغال و تولید را فراهم کرد دولت آماده حمایت از این طرح‌ها در روستاهاست.

نادری باز تشکیل تعداد ۱۷۷ پرونده اشتغال‌زایی در شهرستان دشتی خبرداد و افزود: تاکنون ۱۳۱ پرونده با اعتبار ۹۷ میلیارد تومان در شهرستان دشتی به تصویب رسیده است.

فرماندار دشتی با اشاره به تصویب  پروژه‌های اشتغال‌زایی خاطرنشان کرد: تعداد ۸۸ پرونده پروژه اشتغال‌زایی بااعتبار ۴۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در مرکز استان به تصویب و اعتبار آن تخصیص‌یافته است.

نادری بیان کرد: بیشترین پرونده‌های اشتغال‌زایی متقاضیان درخواست تسهیلات مربوط به بخش کشاورزی در شهرستان دشتی است.