خبرگزاری فارس: چاپ 8 هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس/ تشییع دو شهید گمنام در شهر انارستان

به گزارش آوای جم، سردار سید محمد باقر زاده ظهر امروز در حاشیه بازدید از شهر انارستان با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی در شهرستان جم وجود دارد اظهار داشت: با توجه به اهمیت شهرستان جم به واسطه ظرفیت‌های موجود در این شهرستان شخصا در شهر انارستان حضور پیدا کردم تا مکانی مناسب برای تدفین شهدای گمنام مشخص شود.

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام اینکه قرار است دو شهید گمنام در شهرستان جم تشییع و دفن شوند ابراز داشت: مراسم تدفین دو شهید گمنام سرافراز دفاع مقدس در شهر انارستان این شهرستان انجام می‌شود.

باقرزاده با تایید محل مشخص شده در شهر انارستان تصریح کرد: آرامگاه ابدی این دو شهید گمنام در پارک آزادی این شهر خواهد بود.

وی افزود: مراسم تشییع و تدفین این دو شهید همزمان با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) برگزار می‌شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بازدید از شهرستان جم در جمع مسؤولان این شهرستان  با بیان اینکه دفاع مقدس تمام شدنی نیست اظهار داشت: نباید فکر کنیم که واقعه‌ای بود و تمام شد بلکه باید فرهنگ دفاع مقدس و شهادت در جامعه نهادینه شود.

باقر زاده با بیان اینکه شهدای گمنام از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند،  گفت: باید پس از تدفین، در حفظ این جایگاه بزرگ اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ماموریت شهدا هنوز تمام نشده است تاکید کرد: حضور شهدا در شهرها و روستاها، در واقع برای تداوم فرهنگ شهادت است و شهدا منادی این فرهنگ هستند.

باقر زاده اذعان داشت: دفاع مقدس برای مردم و جوانان تبیین و به خصوص عملیات‌های مهم و نبرد های ویژه تشریح شود.

وی از چاپ هشت هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: بخشی از کتاب‌ها معرفی شده و لازم است در راستای معرفی کتاب‌های دفاع مقدس اهتمام ویژه‌ای صورت پذیرد.

باقرزاده با بیان اینکه کار فرهنگی دارای حساب و کتاب است اظهار داشت: کار فرهنگی درمانگر است و کتاب غذای روح انسان است که باید این کتب خوب و مفید ترویج شود.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در سال گذشته نیز دو شهید گمنام در شهر ریز دفن شده، بیان داشت: از حضور این چهار شهید گمنام در شهر ریز و انارستان باید در راستای تقویت وحدت و همدلی مردمان این دیار بهره برد.

باقرزاده در پایان گفت: محل تدفین شهدای گمنام باید با طراحی زیبا انجام شود و فضاسازی برای افزایش معنویت محل دفن مورد توجه قرار گیرد.

 


بستن