به گزارش خبرنگار آوای جم، بعد از عزل موسی درویشی از سمت سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد جم به مدت 8 ماه این اداره در بلاتکلیفی به سر می برد و زهرا احمدی سرپرستی این اداره را بر عهده داشت تا دیروز دکتر محمد کارگر به عنوان سرپرست جدید این اداره توسط مدیرکل ارشاد منصوب شد.

 

حمیده ماحوزی در این مراسم با تقدیر از زحمات زهرا احمدی اظهار داشت: وضعیت فرهنگ و ارشاد در استان خوب نیست و در بدترین شرایط زهرا احمدی توانست در هشت ماه سرپرستی اداره فرهنگ و ارشاد جم ، عملکرد خوبی داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه مشکل مالی ارشاد تنها مربوط به استان بوشهر نیست افزود: مشکل مالی در ارشاد ، کشوری می باشد و فرهنگ و ارشاد های تمام استانهای کشور با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

ماحوزی با بیان اینکه در مقطعی کلی نیروی خدماتی وارد ارشاد کردند تصریح کرد: این نیروها هیچ وقت در تراز یک اداره فرهنگی نبودند و بعد از چند سال تقاضای سمت کارشناسی دارند.

وی اضافه کرد: 124 نیرو در فرهنگ و ارشاد استان بوشهر مشغول به کار هستند اما عملا با 40 نفر از آنان کار می کنم.

حمیده ماحوزی با اشاره به اینکه در فرهنگ و ارشاد برای وارد کردن نیرو از بیرون با محدودیت مواجه هستیم خاطرنشان کرد: برای حضور دکتر محمد کارگر در ارشاد مراحل زیادی را طی کردیم تا بتوانیم شرایط حضور وی در فرهنگ و ارشاد جم را به سرانجام برسانیم.

این مسئوول در پاسخ به سوال یکی از هنرمندان جمی در خصوص اینکه چرا درویشی سرپرست اسبق فرهنگ و ارشاد جم عزل شد گفت: موسی درویشی برای تصدی ریاست اداره ارشاد جم، تایید نشد.

مدیرکل ارشاد استان بوشهر با تقدیر از تلاش های درویشی و احمدی ابراز امیدواری کرد: دکتر کارگر یکی از نیروهای با تجربه و با سواد و از جامعه دانشگاهی شهرستان جم می باشد و انتظار دارم با همراهی مسئوولان با وی شاهد فعال تر شدن اداره فرهنگ و ارشاد جم  باشیم.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه طبق روال وزارت ارشاد، حکم مدیران ابتدا به صورت سرپرستی است ابراز داشت: ابلاغ حکم مدیریت دکتر کارگر ظرف بیست روز تا یکماه آینده صادر می شود.

 شورای فرهنگ عمومی جم تعطیل شده است/ مدیرکل ارشاد خسارت های فرهنگی جم را جبران کند.

 امام جمعه جم در این نشست گفت: شورای فرهنگ عمومی مدت زیادی می باشد که تعطیل شده است و اگر رئیس جدید فرهنگ و ارشاد جم طی این ماه معرفی نمی شد قصد داشتم در خطبه های نماز جمعه به آن ورود کنم.

حجت الاسلام گنجی خطاب به مدیرکل ارشاد گفت: خانم ماحوزی این تاخیر بیش از حد برای معرفی رئیس جدید فرهنگ و ارشاد جم را از طریق های مختلف و ازجمله تامین اعتبارات بیشتر برای ارشاد جم جبران کند و طی این مدت شهرستان جم در موضوع فرهنگ و هنر خسارت داشته است.

محمد گنجی با تقدیر از تلاش های خانم احمدی برای دکتر کارگر آرزوی موفقیت نمود و بیان داشت: دکتر محمدکارگر نیرویی پرتوان و با تجربه می باشد و اگر از مجموعه ای خارج شود برای آن مجموعه خسارت و اگر به مجموعه ای وارد شود به آن اداره آبرو می بخشد.

امام جمعه جم با تقدیر از مدیرکل ارشاد که به نیروهای بومی جم اعتماد کردند تاکید کرد: جوانان جمی در هر پست و مقامی باشند تلاش و پشتکاری ستودنی دارند و باعث موفقیت مجموعه خود می شوند.

سرپرست جدید می تواند به عنوان یک مدیر موفق و توانمند، نقش خود را در تحولات فرهنگی برجسته کند.

فرماندار جم در آیین معارفه سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم گفت: فرهنگ تمام رفتار، گفتار و منش مردم یک جامعه را در بر می گیرد و از این رو از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.
فتح الله نوروزی با اشاره به نقش فرهنگ و هنر در نشاط و شادابی جامعه تصریح کرد: فرهنگ و هنر نقش مهمی در ایجاد شور و نشاط، تحرک و پویایی جامعه، درخشان شدن فضای اجتماعی ایفا می کند.
وی با بیان اینکه از هیچ کمکی در راستای تقویت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن ها و کانون های فرهنگی هنری دریغ نخواهیم کرد تصریح کرد: در سال جاری اعتبار لازم برای احداث پلاتو برای هنرمندان اختصاص یافت که با مبادله موافقتنامه ها، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی با تقدیر از تلاش های موسی درویشی و زهرا احمدی سرپرستان سابق اداره ارشاد جم گفت: درویشی در فعال سازی انجمن های فرهنگی و هنری تلاش خوبی داشت و خانم احمدی نیز در مدت سرپرستی، اقدامات مثبتی داشت که شایسته تقدیر است.
فرماندار جم سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد را فردی پرتلاش و فعال توصیف کرد و گفت: نگاهم این است که سرپرست جدید می تواند به عنوان یک مدیر موفق و توانمند، نقش خود را در تحولات فرهنگی برجسته کند.


مشکلات موجود در ارشاد جم از زبان سرپرست سابق

زهرا احمدی سرپرست سابق فرهنگ و ارشاد جم در این نشست با اعلام مشکلات موجود در این اداره تصریح کرد: سالی کمتر از 10 میلیون تومان اداره فرهنگ و ارشاد جم اعتبار و بودجه دارد و کار کردن و فعال نگه داشتن و اجرای برنامه های فرهنگی با این اعتبار بسیار سخت و دشوار است.

احمدی به مشکل نیروی انسانی در این اداره اشاره و افزود: نیروی انسانی در فرهنگ  و ارشاد جم به 3 نفر تجاوز نکرده است و یکی دیگر از مشکلات جدی این اداره عدم وجود نیروی انسانی می باشد.

وی عدم فضای مناسب هنری در شهرستان را دیگر مشکل فرهنگ و ارشاد برشمرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم در زمان مدیریت دکتر کارگر ساختمان پلاتو در جم احداث شود.

زهرا احمدی در پایان سخنان خود با تقدیر از همراهی های مسئوولین گفت: قرار بود بعد از عزل درویشی به مدت دو ماه سرپرست باشم اما به دلیل شرایطی که وجود داشت مدت سرپرستی من به 8 ماه به طول انجامید.

من مرد روز های سخت هستم

دکتر محمد کارگر سرپرست جدید فرهنگ و ارشاد جم در این مراسم با تقدیر از مسئوولان محلی، جامعه دانشگاهی و ماحوزی اذعان داشت: با برنامه ریزی و اتحاد بین قشر های مختلف می توانیم اداره فرهنگ و ارشاد جم را فعال کنیم.

محمد کارگر با بیان اینکه من مرد روزهای سخت هستم، لزوم موفقیت در ارشاد را با اتفاق، اتحاد و انسجام برشمرد و تاکید کرد: با همراهی همدیگر نشان خواهیم داد که جم نفس می کشد.

وی به  حضور در دانشگاه آزاد جم اشاره کرد و گفت: وقتی حکم مدیریت دانشگاه آزاد را گرفتم یک اتاق داشتم و یک کلمن آب، اما این دانشگاه را با 1800 دانشجو و بودجه ای بالغ بر یک میلیارد تحویل دادم.

 در اداره ارشاد جم اتفاقات مضحکی می افتد.

عقیل تشانی فعال اجتماعی جم در این مراسم گفت: اگر سالن شهید خاتمی نبود پا به اداره فرهنگ و ارشاد جم نمی گذاشتیم.

نماینده انجمن های فرهنگی و هنری جم به عزل موسی درویشی اشاره کرد و گفت: درویشی کسی بود که توانست به انجمن های فرهنگی و هنری نشاط ببخشد.

تشانی در ادامه تاکید کرد: در اداره ارشاد جم اتفاقات مضحکی می افتد.

وی گفت: در عزل و انتصاب های مدیران ارشاد از نگاه انجمن ها استفاده نمی شود و ابراز داشت: با آمدن دکتر کارگر قرار است چه تغییری در ارشاد جم رخ دهد وقتی میانگین حساب ارشاد جم 20 هزار تومان در ماه است.

عقیل تشانی به عملکرد دکتر کارگر نیز اشاره کرد و اذعان داشت: عملکرد گذشته دکتر کارگر مشخص است و نقد هایی از عملکرد وی وارد است.

فعال اجتماعی جم با درخواست از سرپرست جدید فرهنگ و ارشاد ابراز داشت: دکتر کارگر سمت مدیریت ارشاد را  فقط به منزله پست مدیریتی نبیند و برای ارتقای فرهنگ و هنر تلاش کند.

در این آیین با تقدیر از تلاش های زهرا احمدی، دکتر محمد کارگر به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم معارفه شد.

 


بستن