به گزارش آوای جم؛ فتح‌الله نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مردم شهرستان جم همچون گذشته حضوری گسترده و پرشور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت داشتند و با این حضور خود حماسه‌ای دیگر را رقم زدند.

Image result for ‫بخشدار ریز‬‎

آوای جم ؛ در پی برگزاری انتخابات در بخش ریز منتخبین مردم در دوره پنجم در اطلاعیه ای مراتب تقدیر و تشکر خود را از بخشدار و سایر برگزار کنندگان انتخابات اعلام کردند .

به گزارش آوای جم ؛ برگزاری دور چهارم انتخابات در بخش ریز با حاشیه همراه بود که در روستای تشان در بازشماری صندوق جای اعضای اضلی و علی البدل عوض شد و این دوره انتخابات با سلامت کامل برگزار شد.

منخبین دوره پنجم روستایی  و شهری بخش ریز با صدور بیانیه ای مشترک که نسخه ای از آن در اختیار سایت آوای جم قرار گرفته است از برگزار کنندگان این انتخابات تشکر کردند که عیننا منتشر می شود  .

بیانیه ی قدردانی از نماینده دولت و برگزار کنندگان انتخابات ۲۹ اردیبهشت در بخش ریز

 بدینوسیله اینجانبان منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای بخش ریز با اطلاع و آگاهی کامل از حساسیت و سختی کار برگزاری هر دو انتخابات همزمان شوراها و ریاست جمهوری، و مشاهده ی همّ و تلاش شبانه روزی و خالصانه ی مجموعه ی ستاد برگزاری انتخابات در بخش اعم از رئیس ستاد بخشدار محترم جناب آقای ابراهیمی، کارشناس انتخابات جناب آقای احمدپور، کارکنان بخشداری و کلیه ی معتمدین و اعضای محترم هیئت اجرایی و نظارت و بازرسی، قضات دادگستری و نيروی انتظامی و عوامل اجرايی شعب أخذ رأی، عوامل شهرداری ها و دهیاران روستاها که با اتحاد، انسجام و هماهنگی کامل، ضمن حفظ آبروی بخش در جلب مشارکت بالای ۹۰ درصدی در صحت و سلامت کامل به عبور موفقیت آمیز از این عرصه ی باشکوه مردم سالاری دینی نائل گردیدند، صمیمانه سپاسگزاریم. و اکنون که به مدد خواست اکثریت مردم ایران زمین، استمرار مسیر اعتدال، تدبیر و امید محقق گردیده بر خود واجب میدانیم که در راستای تحقق مطالبات مردم، هماهنگ و همسو با برنامه ها و سیاست های دولت، یاریگر همکاران خود و دولتمردان در امر خدمتگزاری مطلوب باشیم. با آرزوی توفیق روزافزون

 منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستای بخش ریز

 

 

 

Image result for ‫رای به اصلاحات‬‎

آوای جم؛انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و دوره‌ی پنجم شوارهای اسلامی شهر و روستا با حضور گسترده مردم ایران اسلامی برگزار شد و برگ زرین دیگری از دفتر پرافتخار انقلاب اسلامی ورق خورد. بررسی نتیجه هر دو انتخابات نشان می‌دهد که مردم ایران اقبال خوبی به اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان داشتند و علاوه بر رای خیره‌کننده به حسن روحانی، نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری و اعتماد مجدد به او، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اکثریت آراء، به نام نامزهای اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا به صندوق انداخته شد.

در شورای شهر جم هیچ یک از کرسی‌ها به اصول‌گرایان نرسید و رای اول این شورا با اختلاف 2 هزار رای به عبدالحسین اکسیر، اصلاح‌طلب شناخته شده‌ی جمی تعلق گرفت. در دو شهر ریز و انارستان نیز، اصولگرایان تنها صاحب یک صندلی در پارلمان شهری شدند. بررسی نتایج در روستاهای بخش مرکزی و بخش ریز هم نشان می‌دهد که وضعیت به همین گونه است و اکثریت مطلق کرسی‌ها به اصلاح‌طلبان و حامیان دولت رسید. این نتایج و رای 65 درصدی جمی‌ها به حسن روحانی که بیش از میانگین کشوری بود تائیدی دوباره بر گرایش غالب مردم شهرستان جم یعنی اصلاح‌طلی است. این وضعیت البته در دو شهرستان کنگان و عسلویه نیز قابل مشاهده است و برخلاف دیرِ اصولگرا، اکثریت رای دهندگان در سه شهرستان جنوبی استان این گرایش سیاسی را برای اداره‌ی امور ملی و محلی برگزیدند.

به زودی تحلیل آماری دقیقی در این خصوص منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار آوای جم، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا از ساعت 8 صبح دیروز جمعه در سراسر کشور آغاز شد و راس ساعت 24 به پایان رسید. مردم شهرستان جم در ساعات ابتدایی رای گیری حضوری پرشور داشتند و این حضور در شهر مرکز شهرستان بیشتر دیده می شد.

 

آخرین اخبار