آوای جم: والدین دارای 'کودکان با نیاز خاص' در شهرستانهای جنوبی استانهای بوشهر و فارس می گویند: با راه اندازی مرکز مشاوره 'باران' در شهرستان جم در سال 94، بخش زیادی از مشکلات ما در زمینه درمان فرزندانمان برطرف شده است.

به گزارش آوای جم به نقل از ایرنا؛ مرکز مشاوره باران شهرستان جم استان بوشهر در اردیبهشت ماه 1394 با درخواست والدین کودکان با نیازهای خاص و پیگیریی ها مجدانه بهداشت و درمان صنعت نفت در استان بوشهر راه اندازی و هم اکنون به 576 کودک با نیاز خاص خدمات مشاوره ای ارائه می کند.

20170307_154953.jpg
آوای جم:امدادگران جمعیت هلال احمر جم طی یک عملیات مصدومی را از داخل چاه 8 متری نجات دادند.
 
به گزارش آوای جم:امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان جم توانستند طی یک عملیات مصدومی را ا ز داخل چاه ۸متری نجات دهند.

آوای جم :حواشی تاثر برانگیز گرامیداشت شهدای آتش نشان

 

 

a_007.jpg
 
 
 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از اجرای پنجمین دوره مسابقات طرح ملی دادرس در مرحله شهرستانی خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار آوا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان جم؛ احمد یزدانی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جم اظهار داشت : مسابقات شهرستانی طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) با حضور دبیرستان های  متوسطه اول  مجری طرح  در شهرستان جم برگزار شد.
 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جم گفت: در این مسابقات 9 دبیرستان که در مجموع۳۱۹ دانش اموز پایه هشتم اموزشهای امدادی را  با موفقیت گذراندند که در  این مسابقات 5 مدرسه دخترانه و 4 مدرسه پسرانه به صورت جداگانه به رقابت پرداختند.
 
احمد یزدانی در ادامه افزود: در این دوره دانش آموزان مدراس جم در آیتم های احیای قلبی ریوی (CPR)، آزمون کتبی کتاب طرح ملی دادرس و حمل مصدوم و ارزیابی علایم حیاتی باهم به رقابت پرداختند. 
 
وی اظهار کرد: با این آموزش ها مهارت های اجتماعی مانند شرکت در کارگروهی و تقسیم کار، ایجاد رقابت سالم بین فراگیران، افزایش اعتماد به نفس و خود باوری، مسئولیت پذیری در بین دانش آموزان تقویت می شود.
 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جم اذعان کرد: بخشی از این آموزش های امدادی در قالب طرح ملی دادرس به دانش آموزان پایه هشتم ارائه می شود تا دادرسان هلال احمری بتوانند در زمان حوادث و بلایا به خود و دیگران کمک کنند.
 
یزدانی بیان کرد: آموزش های امدادی بر اساس آموزش های حرفه‌ای امداد و نجات است که موجب افزایش مهارت امدادی دانش آموزان و استفاده از دانش آنها در مواقع ضروری و حادثه می‌شود.
 
یزدانی در ادامه ضمن قدردانی از همکاری خوب و عالی مدیریت اموزش و پرورش شهرستان جم و مربیان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: امید است با اجرای این طرح در مدارس گامی بزرگ برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از حوادث برداریم.وی عنوان کرد ؛دادرسان جمی ذخیره ارزشمند برای آینده جمعیت  هلال احمر شهرستان جم خواهند بود.ضمنا سال گذشته تیم دادرس جم به عنوان تیم اول و نماینده استان بوشهر در مسابقات کشوری شرکت نمود و و مدال های ارزشمند طلای این مسابقات را از آن خود کرد.امید است بار دیگر نتایج درخشان سال گذشته تکرار شود.
 
 
نتایج مسابقات در گروه پسران:شهید باقری اول/شهید یمینی انارستان مقام دوم/علامه دهخدا مقام سوم رسیدند.
 
 
نتایج گروه دختران؛سمیه بهارستان اول/خدیجه کبری مقام دوم/ام البنین و حضرت معصومه انارستان مشترک مقام سوم دست یافتند.
 a_005.jpg
 
 a_008.jpg
 
 a_007.jpg
 
unnamed1.jpg
 
 unnamed.jpg

 

آخرین اخبار