آوای جم،همان طور که مشخص بود تغییر سهمیه این فصل لیگ قهرمانان به خاطر کنار گذاشتن سهمیه عراق معادلات در پلی آف را به گونه ای رقم زد که استقلال باید به مصاف السد قطر برود.

 

 

 

به گزارش آوای جم به نقل از 11 نیوز،علیرضا منصوریان برای سومین فصل متوالی باید زمینه حضور شاگردانش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را از پلی آف استارت بزند با این تفاوت که امسال دیگر خبری از نفت نیست و پای استقلال و طرفداران پرشمارش در میان است تا در آزادی با حمایت همین طرفداران به مصاف حریف قطری خود برود.

 


سرمربی استقلال اما امسال با اعطای سهمیه عراق به تیم سوم ایران (پرسپولیس) از رویارویی با الجیش و مربی سرشناس فرانسوی اش صبری لاموشی گریخت تا رقیب دیگر تیم قطری یعنی السد شود. باشگاهی قدرتمند و ثروتمند در قلب دوحه با امکانات فوق مدرن و استاندارد روز دنیا که روی هر بازیکنی دست بگذارد مشکلی از بابت جذب او نخواهد داشت. 

 

 

 

 


استقلال در طول تاریخ خود ۷ بار با این تیم روبرو و هرگز شکست نخورده است . با توجه به میزبانی در پلی آف و بهره مندی از حمایت هواداران بسیاری شانس برتری و صعود استقلال را بسیار بیشتر از حریف خود می دانند اما السد که همچون استقلال دو بار قهرمان آسیا شده طی سال های گذشته سرمایه گذاری هنگفتی انجام داده است تا دوباره بتواند زمینه موفقیت های آسیایی اش را فراهم کند به همین دلیل روز نوزدهم بهمن ماه در ورزشگاه آزادی برابر نماینده ایران حریف دست و پا بسته ای نخواهد بود. 

 

 

 


السد در حالی برای دیدار با استقلال به تهران می آید که ژاوی هرناندز سرشناس ترین بازیکن فعلی فوتبال آسیا را در اختیار دارد آن هم با قراردادی نجومی و سرسام آور که بستن چنین قراردادی از عهده هر باشگاهی برنمی آید.ستاره سال های نه چندان دور اسپانیا و بارسلونا با قراردادی به ارزش سالیانه 4 میلیون یورو خالص در کنار پاداش های ویژه در حال حاضر یکی از گران قیمت ترین بازیکنان خارجی فوتبال قاره کهن محسوب می شود. قراردادی 6 ساله با این شرط که ژاوی بعد از خداحافظی سفیر قطری ها در جام جهانی 2022 نیز باشد.

 

 

 

 


با احتساب یوروی 4300 تومانی می توان گفت رقم قرارداد تنها ژاوی برابر می شود با کل بودجه خرید بازیکن برای استقلال در یک فصل چون طبق اعلام رسمی سازمان لیگ مجموع مبلغ قرارداد کلیه بازیکنان استقلال برای این فصل ۱۷ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان برآورد شده است  و السدی ها تنها به ژاوی سالانه ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می کنند. بماند که این مبلغ تنها بخشی از درآمدهای ژاوی از فوتبال قطر است و قراردادهای دیگری نیز بین او و فدراسیون فوتبال این کشور وجود دارد.

 


جالب تر این که  تنها پنج بازیکن السد روی هم رفته برای یک سال نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان یعنی بیش از دو برابر کل هزینه های باشگاه استقلال دریافتی دارند. با این اوصاف واضح است السد با کمک دلارهای نفتی شیوخ دوحه با دست پر راهی تهران خواهد شد تا به حضور خود در رقابت های آسیایی ادامه دهد نه این که برای دومین فصل متوالی در همان پلی آف از لیگ قهرمانان خداحافظی زودهنگام و تلخی داشته باشد.

 

 

 

 


ناگفته نماند در بین بازیکنان السد مرتضی پورعلی گنجی مدافع ایرانی این تیم با قرارداد ۶۵۰ هزار یورویی ششمین بازیکن گران قیمت این تیم محسوب می شود از همین رو او را در لیست گران قیمت ترین ستاره های کنونی السد قرار ندادیم. بازیکنان گران قیمت السد در فصل جاری به اذعان اخباری که رسانه ها و سایت های معتبر قطری منتشر کردند به این شرح است:
ژاوی هرناندز (اسپانیا)......................................... ۴ میلیون یورو (۱۷،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان)
بغداد بونجاح(الجزایر) ........................................ ۱,۶ میلیون یورو (۶،۸۸۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان)
یاگورت حمرون(الجزایر) .................................... ۱,۵ میلیون یورو (۶،۴۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان)
خلفان ابراهیم(قطر) ............................................ یک میلیون یورو (۴،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان)
حسن الهیدوس(قطر)...........................................  یک  میلیون یورو (۴،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان)

 

 


بستن