آوای جم ؛  فتح الله نوروزی عصر سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش جم اظهار داشت: آموزش و پرورش برای تسریع در آغاز عملیات اجرایی مدارس تخصیصی تفاهم نامه نفت، از طریق اداره نوسازی مدارس استان پیگیری کند.

11.jpg

آوای جم:قدردانی فرماندار از آموزش و پرورش، هلال احمر و نیروی انتظامی در بازید از حدمات این دستگاها در ارایه خدمات به مسافران نوروزی
آوای جم :فرماندار جم گفت: با پایان زمان ثبت نام داوطلبان عضویت شوراهای های اسلامی شهر و روستا  383 نفر نام خود را به عنوان داوطلب در ستاد انتخابات به ثبت رساندند.

آوای جم : مشکل متقاضیان فاقد گواهی سوء پیشنه جهت ثبت نام شورای شهر و روستا حل خواهد شد.

7.jpg


آوای جم :نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی همایش روز جم خبری بزرگ داد و موجب تحسین همگان شد: 600 میلیارد تومان برای پروژه‌ها عمرانی حوزه انتخابیه‌ام تصویب شد.

Image result for ‫جمعیت‬‎

آوای جم: جمعیت شهرستان جم به 70هزار نفر رسید .

به گزارش خبرنگار آوای: جم در سرشماری سال 95ساکنین شهرستان جم به مرز 70هزار نفر رسیدند که نسبت به سرشماری دور قبل که در سال 90برگزار شد 20هزار نفر افزایش نشان می دهد .

شهرستان جم از نظر جمعیتی هشتمین شهرستان استان بوشهر می باشد توزیع جمعیتی شهرستان 38هزار 118نفر در شهر و 31هزار و 892 نفر در روستاها ساکن هستند از این جمعیت 33هزار و 543نفر زن و 36هزار و 508نفر مرد شامل می شود .

جمعیت استان بوشهر یک میلیون 163هزار و 400نفر اعلام شده است , که مرکز استان در رتبه اول جمعیتی و شهرستان دیلم در اخر این جدول قرار دارند .

آمار جمعیتی شهرستان های استان به شرح ذیل می باشد .

بوشهر 298594دشتستان 252047کنگان107801گناوه102484دشتی86319تنگستان 76706عسلویه73958جم70051دیر 60612 دیلم 34828

 

آوای جم:   جلسه شورای اداری شهرستان جم به همت و میزبانی اداره منابع طبیعی جم در دامان طبیعت برگزار شد .

 

آوای جم به نقل از خلیج فارس: محمدرضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید و نماینده اردکان در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت:بازگشت مصوبه مجلس برای حقوق کارکنان دولت را باید ادامه یک رفتار سیاسی در قبال منافع ملی دانست. جریانی مشخص برداشتی کاملاً اشتباه و غلط را از این مصوبه در اذهان عمومی تبلیغ کرد که زمینه فشار به مجلس فراهم شود.

 

 
 سود سهام مشمولان سهام عدالت تا هفته دوم اسفند پرداخت خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: در حال حاضر ارزش بازار برگه‌های یک میلیونی سهام عدالت مشمولین، حدود 2 میلیون تومان است که سود سالیانه آنها بین 100 تا 200 هزار تومان برآورد
می‌شود.

وی افزود: مشمولین از سال آینده و در سالیان آتی در صورت نگه داشتن سهام خود، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

 

آوای جم: صحبت مرگ و زندگی بود، هر طور که می‌شد باید خودشان را به ارتفاعات اورامان تخت می‌رساندند، حدود یک متر برف باریده بود، اما ‌آنها تصمیم‌شان را گرفته بودند و ‌قدم‌هایشان را محکم بر می‌داشتند، فرصت زیادی نبود و هر لحظه امکان داشت اتفاقی تلخ رقم بخورد.


به گزارش «خلیج فارس» به نقل از جام جم آنلاین؛ چند روز بود که اهالی اورامان تخت متوجه خطری که تهدیدش می‌کرد شده بودند، خیلی وقت بود که روی صخره‌ای بزرگ گیر افتاده بود، نه راه پیش داشت و نه راه پس. بارندگی‌های چند روز اخیر آنقدر زیاد بود که شرایط را برای زندگی دشوارتر از همیشه کرده بود.

حدود دو کیلومتر را پشت سر گذاشته بودند که پیدایش کردند، بی‌رمق روی صخره‌ای نشسته بود، چشمش که به آنها افتاد تنها کاری که از دستش برمی‌آمد، انجام داد کمی حرکت کرد و‌ به میان برف‌ها افتاد.

 
اینها شرح بخشی از عملیات نجات یک بزکوهی از سوی جوانان اورامان تخت است که عابد حسینی برای جام‌جم تعریف می‌کند.
 

او که عضو انجمن محیط زیستی «سبز چیا» است به همراه چند نفر دیگر از جوانان اورامان تخت شنبه گذشته چهار ساعت تلاش کردند تا یک بزکوهی را از خطر مرگ نجات دهند. آن طور که عابد می‌گوید: این بزکوهی به خاطر بارش شدید برف روی صخره‌ای با ارتفاع حدود شش متر گیر افتاده بود و اهالی اورامان تخت متوجه گیر افتادن این حیوان شده بودند.

افرادی مانند عابد می‌ترسیدند شکارچی‌های غیرقانونی نیز متوجه شرایط بزکوهی شوند و آن را شکار کنند؛ به همین خاطر خیلی زود عملیات نجات را شروع کردند.

او می‌گوید: پس از دو کیلومتر راهپیمایی در میان برف به نزدیکی حیوان رسیدیم، آنقدر گرسنه شده بود که توان فرار نداشت و تنها کاری که کرد این بود که به میان برف‌ها پرید.

به این شکل عابد و دوستانش بزکوهی را گرفتند و به خاطر این‌که حیوان از گرسنگی تلف نشود تنها کلوچه‌هایی را که همراهشان بود جلوی حیوان گرفتند و بزکوهی نیز شروع به خوردن آنها کرد.

عابد و دیگر جوانان اورامان تخت با هماهنگی با سازمان حفاظت محیط زیست بزکوهی را به پایین دست منتقل کردند تا پس از این‌که توان از دست رفته‌اش را به دست آورد دوباره در طبیعت رهایش کنند.

 
بالاخره دیروز عابد و دوستانش بزکوهی را در طبیعت رها و بار دیگر ثابت کردند که بومیان مناطق کوهستانی برای حفظ محیط زیست و حیات وحش سنگ تمام می‌گذارند. آنها بار دیگر خاطره مردانی مانند احمد عزیزی که بهمن 92 در روستای «دره‌کی» مریوان نهضت توبه شکارچیان و شکستن اسلحه را راه انداخت، زنده کردند. خبرساز شدن چنین اتفاقات مثبتی را باید مهر تاییدی بر تاثیرگذار بودن سازمان‌های مردم نهاد دانست؛ سازمان‌هایی که اگر بدرستی مدیریت و حمایت شوند، حکم آب را پیدا می‌کنند برای محیط زیستی که آتش‌ به جانش افتاده است‌.

 

آخرین اخبار