سکینه الماسی

به گزارش خبرنگار آوای جم؛ سکینه الماسی صبح دوشنبه در نشست شورای اداری کنگان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) که بیش از ۶ دهه از عمر خود را وقف ایران و اسلام و انقلاب کرد اظهار داشت: ایشان پیش از انقلاب رنج و سختی مبارزه با رژیم ستم‌شاهی را به جان خرید و پس از انقلاب نیز حقیقتا سردار سازندگی لقب گرفت.

فرماندار جم: اقدامات استاندار بوشهر در پروژه آبرسانی جم شایسته تقدیر است
به گزارش خبرنگار آوای جم، فتح الله نوروزی با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: مردم جم حضور پرشوری در مراسم ترحیم یار امام و رهبری داشتند که شایسته تقدیر است.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه آبشیرین کن سیراف به جم اظهار داشت: آغاز عملیات اجرایی پروژه آبشیرین کن سیراف به جم کار بزرگی بود، آن پروژه ای که به عنوان یک کلاف سردرگم بود و بنده اطلاع دارم آن نشست هایی که در تهران توسط استاندار محترم در تهران برگزار شد و خصوصا ترک تشریفاتی که صورت گرفت و آن مسائل و موارد مربوط به آبشیرین کن مثل خط انتقال برق که الان در جایگاه خوبی قرار گرفته و از مصوبات سفر دولت تدبیر و امید است.

 

به گزارش خبرنگار آوای جم، حجت الاسلام محمد گنجی در این مراسم با عرض تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: وی شخصیتی بود که دشمنان اسلام از بدو پیروزی انقلاب او را شناختند و همت را در تخریب وی گذاشتند.

امام جمعه جم با تاکید بر اینکه بعد از انقلاب تاکنون دشمنان از راه های مختلف قصد تخریب آیت الله هاشمی رفسنجانی را داشتند افزود: خیلی ها در داخل کشور نیز برای تخریب آیت الله همراه شدند و در زمان حیاتش این سرمایه ارزشمند کشور و نظام را تخریب کردند.

 

به گزارش آوای جم، مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (سه‌شنبه 21 دی) ساعت 8/50 دقیقه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در دانشگاه تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار آوای جم، حجت الاسلام محمد گنجی در خطبه های نماز جمعه جم با اشاره به وضعیت اشتغال بومی ها در شرکت های نفت و گاز خطاب به مسئوولان تاکید کرد: کاری نکنید که فردا نتوانیم جلوی جوانان بیکار را بگیریم.

آوای جم: اگرچه دولت یازدهم با همه محدودیت که پیش روی آن قرار داشته، اقداماتی در حوزه بهبود وضعیت اشتغال، مهار تورم و رونق بازار انجام داده که تا توفیق هایی نسبی هم داشته، اما شوربختانه سهم استان بوشهر در کسب امتیازات و منابع درآمدی روشن و مطلوب نبوده است.


به گزارش خبرنگار آوای جم؛ فتح الله نوروزی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای ارتقای شاخص های اقتصادی و اجتماعی افزود: از سال 94 تا پایان آبان 95 حدود 60 میلیارد تومان به حساب دهیاری ها و شهرداری های شهرستان بر مبنای سرانه جمعیت واریز شده است و اینکه نگاه فعالان اجتماعی در شهرستان به سمت مسائل فرهنگی رفته نشان می دهد اقدامات خوبی در توسعه روستایی انجام شده است.
وی افزود: معتقدم امروز نوبت توجه بیشتر به کیفیت بخشی به زندگی و رفتار انسان هاست و باید اولویت را از آسفالت به سمت حوزه های فرهنگی اجتماعی ببریم.
نوروزی اضافه کرد: در بحث توسعه در شهرستان دو اتفاق باید رخ دهد یکی توسعه فرهنگی و دیگری اشتغال روستایی برای بهبود کیفیت زندگی روستاییان است.
وی گفت: توسعه روستاهای شهرستان باعث شده میزان مهاجرت به شهر کاهش یابد و باید اشتغال پایدار در روستاها را شکل دهیم چرا که نمی توان انتظار داشت همه پشت میز نشین شوند.


فرماندار جم با بیان اینکه در حوزه ورزش در بخش مرکزی در دولت تدبیر و امید تاکنون 9 زمین چمن مصنوعی احداث شده گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، 30 بوستان امید نیز در این بخش در دست اجراست که بخشی از آن در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
نوروزی با تاکید بر اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به توسعه روستاهاست اظهار داشت: در بحث آبخیزداری در هفته دولت گذشته 23 هزار مترمکعب سازه افتتاح شد و هم اکنون نیز 63 هزار متر مکعب سازه در شهرستان در حال اجراست.
وی افزود: قرار است در جانمایی سازه ها از بزرگان و معتمدین محلی استفاده شود و در بحث نظارت بر ساخت سازه ها نیز مردم ما را یاری کنند.
نوروزی به کلنگ زنی سد باغان و تاسیسات آبشیرین کن جم اشاره کرد و گفت: این دو پروژه از پروژه های مهم و حیاتی شهرستان جم است که در روزهای گذشته و با حضور وزیر محترم نیرو اجرایی شد و تکمیل این دو پروژه در تامین آب شرب شهرستان نقش به سزایی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: شرکت فجر جم با تخصیص اعتبار 65 میلیارد تومان در اجرای سد باغان مشارکت دارد و از حجم 13.5 میلیون متر مکعب آب سد، 8.5 میلیون سهم شهرستان و بخش ریز است.


فرماندار جم به جاده جم پالایشگاه اشاره کرد و گفت: شرکت فجر جم در اجرای این پروژه هیچ ضعفی نداشته و علت کندی پروژه، مشکل با صاحبان زمین است که در تلاش برای رفع مشکل هستیم.
وی افزود: البته طبق برنامه ریزی انجام شده اگر مشکل با مالکان حل نشود ادامه مسیر از سمت پالایشگاه به سمت جم آغاز خواهد شد.
نوروزی در مورد پل بهرباغ نیز گفت: شک نکنید این پل احداث می شود و نقشه پل نیز تایید شده که به زودی مناقصه آن برگزار می شود.
وی گفت: در بحث درمانگاه تامین اجتماعی جم نیز دستور نقشه صادر شده و انتظار داریم در سریع ترین زمان ممکن شاهد اجرای پروژه باشیم.
نوروزی افزود: حضور وزیر بهداشت در جم نیز نتایج خوبی به همراه داشت که بحث قرار گرفتن بیمارستان در لیست بیمارستان های تحت پوشش کامل طرح تحول سلامت مهم ترین آن است.
فرماندار جم پراکندگی روستاهای بخش مرکزی را یکی از دلایل عدم خدمات رسانی مطلوب به برخی روستاها دانست و تصریح کرد: تعدادی از روستاهای شهرستان با مشکل زیرساخت های مخابراتی و آنتن دیجیتال تلویزیونی مواجه هستند که موضوع راه اندازی دیجیتال در روستای آبگرمک را پیگیری کرده ام اما هنوز به جمع بندی نرسیده ام .
وی با بیان اینکه حق بهارستان ضایع شده است افزود: بهارستان باید شهر شود و امیدواریم با جمعیت 6 هزار نفری بهارستان این مهم انجام شود.
نوروزی از سامان دهی دو محله در بخش مرکزی خبر داد و گفت: پیشنهاد داده ایم محله الارویی روستای باریکان مستقل شود اما تا قبل از استقلال جز باریکان محسوب می شود و محله کمال آباد نیز نیازمند کد مستقل روستایی است که اقدامات لازم در این زمینه نیز انجام شده است.


فرماندار جم در بحث آلایندگی صنایع اظهار داشت: از سال 89 تا سال 94 پالایشگاه فجر جم از لیست صنایع آلاینده خارج شده بود که مجددا با پیگیری های انجام شده به لیست بازگشت. همچنین صدور مجوز جدید سنگ شکن هایی که مجوزشان نیاز به تمدید دارد منوط به اخذ مجوز زیست محیطی شده است.
نوروزی از ممنوعیت کشت فضای باز خیار، هنداونه و طالبی خبر داد و گفت: به جد با کشت فضای باز جالیزی مخالف هستم اما متاسفانه قانونی برای جلوگیری از کشت روباز وجود ندارد و متولیان امر باید بررسی کنند و راهکارهای قانونی را برای جلوگیری از کشت های آب بر به کار گیرند.
وی افزود: سم اتفون از سموم خطرناک است و از مردم و کشاورزان می خواهیم برای سلامت جامعه از این ماده استفاده نکنند.
نوروزی اظهار داشت: 595 کیلومتر خط انتقال آب روستایی با 37 درصد هدر رفت آب در شهرستان داریم که با وجود اقدامات انجام شده در گذشته، همچنان به اقدامات جدی تر در راستای نوسازی شبکه نیاز داریم.
فرماندار جم با بیان اینکه هر دهیاری که بحث فرهنگی را تعطیل کند اولین ناراضی خودم هستم گفت: به دهیاری ها تاکید کرده ایم در حوزه فرهنگی برنامه ریزی کنند و بخشی از اعتبارات را به فرهنگ به عنوان زیرساخت توسعه اختصاص دهند.
نوروزی هم چنین از اختصاص اعتبار برای توسعه مدرسه شبانه روزی باقرالعلوم جم در سال جاری خبر داد.

آوای جم: فردی که در شهرستان جم با جعل کارت شناسایی، خود را به عنوان مامور وزارت اطلاعات معرفی و از این طریق، اقدام به سو استفاده از این عنوان می کرد، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شد.

آوای جم، زمان زیادی به پایان دولت یازدهم و انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده است و تا کمتر از ۶ ماه آینده مردم یا رای به تمدید دولت روحانی خواهند داد یا اتفاقی عجیب را رقم خواهند زد و شخص جدیدی بر صندلی رییس‌جمهور جلوس خواهد کرد.

به گزارش آوای جم، وزیر نیرو ظهر امروز وارد شهرستان کنگان شد و مورد استقبال نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر قرار گرفت.

 

آخرین اخبار


 


 
 

 

ucretsiz ilan ver
ilan ver
sahibinden satilik otomobil