به گزارش آوای جم، وزیر نیرو ظهر امروز وارد شهرستان کنگان شد و مورد استقبال نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر قرار گرفت.

 

در سفر حمید چیت‌چیان به شهرستان کنگان عملیات ساخت بزرگترین تأسیسات آب‌ شیرین‌کن جنوب کشور در سیراف  با مشارکت بخش خصوصی آغاز شد.

وزیر نیرو در این مراسم با اشاره به اینکه این تأسیسات با مشارکت بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری بیش از 78 میلیارد تومان آغاز شده، اظهار داشت: عملیات خط انتقال این آب شیرین‌کن با مشارکت وزارت نفت در حال اجراست که پیشرفت 60 درصدی دارد.

چیت‌چیان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و با تکمیل تأسیسات آب شیرین‌کن سیراف آب شهرهای سیراف و شهرها و روستاهای شهرستان جم به صورت مطمئن و پایدار تأمین شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه مجتمع آب‌رسانی سیراف به 47 روستا و 2 شهر آب‌رسانی می‌کند، خاطرنشان کرد: در اجرای طرح‌های آب‌رسانی در شهرستان جم وزارت نفت 193.4 میلیارد تومان اعتبار مصوب کرده است که تاکنون 79.8 میلیارد تومان هزینه شده است.

مسعود نصوری با بیان اینکه برای تکمیل طرح خط انتقال آب شهرستان جم به 113 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: امسال وزارت نفت 108 میلیارد تومان برای ادامه طرح‌های آب‌رسانی به شهرستان جم مصوب کرده است.

وی با بیان اینکه بزرگترین تأسیسات آب‌ شیرین‌کن روستایی در سیراف اجرایی شده است، بیان کرد: این آب‌ شیرین‌کن قادر است روزانه 28 هزار مترمکعب آب شیرین‌سازی و به شبکه آب‌رسانی شهرستان جم و روستاهای اطراف منتقل کند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به اینکه در این طرح آبرسانی بخش خصوصی 78 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند، گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده قرار است طرح آب‌ شیرین‌کن سیراف در مدت کمتر از 15 ماه تکمیل و به بهره‌برداری برسد./تسنیم


بستن