به گزارش خبرنگار آوای جم، حجت الاسلام محمد گنجی در خطبه های نماز جمعه جم با اشاره به وضعیت اشتغال بومی ها در شرکت های نفت و گاز خطاب به مسئوولان تاکید کرد: کاری نکنید که فردا نتوانیم جلوی جوانان بیکار را بگیریم.

 

امام جمعه جم اظهار داشت: وضعیت بکارگیری نیرو های بومی شهرستان جم در شرکت های نفت وگاز مطلوب نمی باشد و متاسفانه اکثر جوانان با استعداد و تحصیلکرده جمی بیکار هستند.

محمد گنجی به پارتی بازی و بکارگیری فامیل ها و آشنایان مدیران غیربومی در مجموعه نفت و گاز انتقاد کرد و ابراز داشت: برخی مدیران شرکت های نفت و گاز می گویند که استخدامی نداریم اما از آن طرف دوستان و آشنایان خود را وارد مجموعه نفت و گاز می کنند.

خطیب جمعه جم با انتقاد شدید از مدیران شرکت های نفت و گاز تاکید کرد: باید 80 درصد نیروهای شرکت های فجر جم و نارو کنگان بومی شهرستان جم باشند.

وی تصریح کرد: اگر 80 درصد نیروهای بومی شهرستان جم در شرکت های منطقه بکار گرفته شوند ، جوانان جمی دیگر مشکل اشتغال نخواهند داشت.

امام جمعه جم با درخواست از اداره اطلاعات، نیروی انتظامی و دیگر مسئوولان شهرستان جم گفت: مسئوولان به موضوع اشتغال جوانان توجه ویژه داشته باشند و در خصوص 80 درصد نیروی بومی به جد پیگیری کنند تا موضوع مهم اشتغال در جم رفع شود.

گنجی با تاکید بر اینکه برای ما قابل قبول نیست که در شرکت ها و پالایشگاه با پارتی بازی افراد غیر بومی را استخدام می کنند بیان کرد: در خصوص اشتغال نیروهای بومی، منطقه ویژه، شرکت های نفت و گاز، پالایشگاه فجر جم، اداره کار، فرمانداری و دیگر اداره های مرتبط گزارشی ارئه دهند.

وی با اشاره به اینکه مردم، کاملا متوجه همه ی مسائل هستند ابراز داشت: جذب نیروهای غیربومی که اکثرا از اقوام و دوستان مدیران غیر بومی هستند در شرکت ها افزایش داشته است.

حجت الاسلام گنجی گفت: پالایشگاه فجر جم و شرکت های مستقر در عسلویه به نفع کل کشور هستند اما ضرر آن برای مردم این منطقه می باشد.

وی اضافه کرد: مسئوولین برای اشتغال جوانان بومی اهتمام ویژه داشته باشند و بیکاری جوانان تبعاتی را نیز به همراه دارد که عواقب بیکاری جوانان بر عهده مسئوولین می باشد.


بستن