به گزارش آوای جم، خلیل نیکخواه اظهار داشت: پس از طرح سوال پرسش مهر ریاست جمهوری با موضوع «خشونت از کجا نشأت گرفته است» آموزش و پرورش جم با اطلاع رسانی و تبلیغات لازم زمینه حضور حداکثری فرهنگیان و دانش آموزان  را در این جشنواره فراهم کرد.

آوای جم، وضع نامطلوب مدارس در برخی نقاط استان هر از گاهی خبرساز می شود، از مدارسی در روستاهای همجوار نیروگاه اتمی که قدمتی بیش از سه دهه دارند تا حادثه دو سال پیش در یکی از مدارس سعدآباد ناشی از ریزش انباری محل تحصیل دانش آموزان که خوشبختانه در غیاب آنها رخ داد. این اواخر هم زمین لرزه های بخش شبانکاره موجب تعطیلی سه مدرسه خطرآفرین در آن روزها شد.

 به گزارش خبرنگار آوای جم،در همین خصوص مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر می گوید: حدود 785 کلاس درس در استان نیازمند استانداردسازی یا توسعه است.


آوای جم، نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر تامین بودجه‌های دولتی به ویژه از منابع ملی، از ظرفیت خیرین برای نوسازی مدارس و توسعه زیرساخت‌های آموزشی استفاده خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار آوای جم،سکینه الماسی در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان جم، حجم بالای مدارس فرسوده را یک مشکل جدی برای آموزش و پرورش خواند و با بیان اینکه کمبود کلاس درس، باعث کاهش کیفیت آموزشی می‌شود خاطرنشان کرد: حضور دانش‌آموزان در مدارس غیرایمن یک خطر و تهدید جدی محسوب می‌شود.
الماسی ظرفیت انسانی آموزش و پرورش شهرستان جم را مطلوب خواند و با اشاره به جایگاه برتر این شهرستان در سطح استان بوشهر به افزایش چشمگیر جمعیت در جنوب استان بوشهر طی ده سال اخیر اشاره کرد و افزود: امکانات و زیرساخت‌های آموزشی نیز باید متناسب به این افزایش جمعیت به لحاظ کمی و کیفی رشد کند و مشارکت وزارت نفت در این بخش بسیار ضروری است.
نماینده جنوب استان بوشهر با اشاره به لزوم جلب حمایت خیرین برای مشارکت در آموزش و پرورش گفت: در سطح ملی نیز با مجمع خیرین مدرسه‌ساز، بنیاد قلم‌چی و بنیاد برکت مذاکراتی شده تا از توان آن‌ها در کنار ظرفیت‌های دولتی استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار آوای جم؛ آلودگی هوای عسلویه و نبود برنامه ای اجرایی برای کاهش مشعل هایی که بیهوده می سوزند، گرانی سرسام آور مسکن در کنار عقب ماندگی های توسعه این منطقه همگی دست به دست هم داده تا عملا عسلویه نقطه ای جذاب برای کار نباشد و جدا از شاغلان رسمی نفت که درآمد مطلوبی دارند، مابقی شغل ها از روی اجبار و شرایط طرحی روانه آنجا شوند و برای پایان دوره چوب خط پر کنند!

 

آخرین اخبار