2.jpg

آوای جم : تیم فوتبال جام جم قهرمان نیم فصل لیگ دست اول باشگاه های استان بوشهر شد .

5.jpg

آوای جم:دربی هم استانی ها به سود جم به پایان رسید.

به گزارش آوای جم تیم فوتبال پارس جنوبی توانست در یک دیدار خانگی حریف هم استانی خود را شکست دهد.

از هفته بیست و هشتم لیگ دست اول باشگاه های کشور دو تیم پارس جنوبی جم و ایرانجوان بوشهر به مصاف هم رفتند , نیمه اول بازی  علی رغم حملات دو تیم گلی در بر نداشت .

نیمه دوم در حالی آغاز شد که فشار هوا داران تیم پارس جنوبی هر لحظه بیشتر می شد تا اینکه در دقییقه 61فرشاد محمدی توانست قفل دروازه ایرانجوان را باز کند بازی بصورت متعادل ادامه داشت  .

محمد حسین مهر آزما گل دوم تیم میزبان را در دقیقه 90به ثمر رساند .

تک گل ایرانجوان بوشهر در در دقیقه 93توسط مهدی چاهکوتا زاده به ثمر رسید تا در نهایت این دربی 2بر یک به سود پارس جنوبی جم به پایان برسد.

تیم پارس جنوبی با این برد 48امتیازی شد و با یک بازی کمتر در رده سوم جدول قرار گرفت .

بیش از 3هزار نفر از نزدیک شاهد این دیدار بودنند.

از نکات حاشیه این بازی می توان به حضور اندک هوادارن پرشور ایرانجوان در ورزشگاه تختی جم اشاره کرد که تا قبل از خوردن گل تیم خود  را به شدت تشویق می کردنند .

همچنین اعتراض هوا داران تیم ایرانجوان نسبت به عدم پرداخت بدهی 20 میلیونی بدهی پارس جنوبی به این باشگاه اشاره کرد .

در بین دو نیمه از تیم نوجوانان و جوانان پارس جنوبی که در لیگ استانی به مقام قهرمانی رسیده بودنند تجلیل شد .

طرفداران تیم پارس جنوبی با در دست داشتن بنری نسبت به عدم پخش بازی از سوی صدا و سیمای استان بوشهر اعتراض کردنند.

مدیر کل ورزش و جوانان و ریس هیات فوتبال استان از نزدیک نظاره گر این دیدار بودنند.

 

 

نتیجه تصویری برای پارس جنوبی جم

به گزارش "آوای جم "، میانگین گل خورده این تیم در هر بازی 0.42 گل یعنی کمتر از نیم گل است و به طور میانیگن هر 212 دقیقه یک گل خورده است. جالب اینکه پارس جنوبی جم از ابتدای فصل سه گلر در درون دروازه داشته. محمد علی رمضانیان که در هفته های ابتدایی دروازه بان این تیم بود به مس رفسنجان رفته. در ادامه ناصر سالاری که درون گل ایستاد راهی تیم صنعت نفت آبادان شد و در حال حاضر نیز داوود نوشی صوفیانی در درون دروازه این تیم می ایستد و این نشان می دهد تیم مهدی تارتار اصول دفاع تیمی را به خوبی پیاده می کند و هر دروازه بانی در این تیم می تواند با تکیه بر این خط دفاعی کلین شیت های متعددی داشته باشد. 


پارس جنوبی جم در حالی با 45 امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارد که یک بازی معوقه در خانه با نفت مسجد سلیمان را روز 28 اسفند برگزار خواهد کرد و در صورتی که این بازی در موعد مقرر برگزار می شد و پارس جنوبی جم به پیروزی دست می یافت این تیم هم اکنون صدرنشین بود. نمایش این تیم در فصل جاری در حالی که در ترکیب چندان بازیکن اسمی ندارد و به زعم اعلام سازمان لیگ برتر که از سوی باشگاه اعلام شده از نظر هزینه تیم یازدهم جدول است، ما را به یاد فولاد نوین اهواز می اندازد که دو فصل پیش با کوروش موسوی قهرمان لیگ یک شد و به لیگ برتر صعود کرد. هر چند در ادامه امتیاز این تیم به استقلال اهواز فروخته شد و برخی از بازیکنان و کادر فنی تیم که با شایستگی به لیگ برتر صعود کرده بودند به راحتی و با فروش امتیاز تیم فرصت حضور در لیگ برتر را از دست دادند. البته بهرام رضاییان، مدیر عامل باشگاه پارس جنوبی در این باره پیش تر گفته بود تیم برای صعود به لیگ برتر تحت فشار نیست اما قطعا در این مسیر گام برمی دارد و در صورت صعود به لیگ برتر از نظر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری دچار مشکل نخواهد شد که به نظر می رسد همین طور باشد. این باشگاه که در لیگ برتر فوتبال ساحلی هم قهرمان شده به تازگی میزبان تورنمنت پرشین کاپ در بوشهر با حضور تیم های اروپایی بود.

 
اما در قعر جدول استقلال اهواز قرار دارد با 53 گل خورده. میانگین گل خورده این تیم در هر بازی 1.96 است. این تیم به طور میانگین در هر 45 دقیقه یک گل می خورد. استقلال اهواز اولین گزینه جدی سقوط به دسته دوم است و به نظر می رسد با این موضوع کنار آمده است. رده بندی تیم ها به نسبت گل های خورده از این قرار است. 


1-پارس جنوبی جم (11 گل خورده)
2-سپیدرود رشت (16 گل خورده)
3-مس کرمان (16 گل خورده)
4-بادران (16 گل خورده)
5- ملوان (20 گل خورده)
6-اکسین (23 گل خورده)
7-آلومینیوم اراک (23 گل خورده)
8-مس رفسنجان (23 گل خورده)
9-گل گهر سیرجان (24 گل خورده)
10-خونه به خونه (26 گل خورده)
11-نفت مسجد سلیمان (26 گل خورده)
12- نساجی مازندران (28 گل خورده)
13-ایرانجوان بوشهر (33 گل خورده)
14-خیبر خرم آباد (33 گل خورده)
15-فجر سپاسی شیراز (33 گل خورده)
16- فولاد یزد (36 گل خورده)
17-راه آهن تهران (39 گل خورده)
18- استقلال اهواز (53 گل خورده)

 

 

 

 

 

 

به گزارش "آوای جم "، مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال پارس جم درباره صحبت‌های کیانیان مدیرعامل تیم راه‌آهن در خصوص اتفاقات بازی‌شان با بوشهری‌ها گفت: مصاحبه آقای کیانیان را خواندم و چون سابقه همکاری با ایشان دارم می دانم که الکی صحبت نمی کنند و مطمئن هستم که اتفاقاتی افتاده که ایشان چنین عکس‌العملی نشان داده‌اند که خب شانس ما این رویداد پیش از بازی آنها با پارس‌جنوبی‌جم بوده است. 


وی در ادامه گفت: آقای آرش کیانیان به خوبی من را می شناسند و ما کاملا روی یکدیگر شناخت داریم و مطمئن هستم که منظور ایشان پارس‌جم نبوده است. از اینکه راه‌آهن پیگیر این مطلب است به هیچ عنوان ناراحت نیستم بلکه آنها را به پیگیری این موضوع تشویق هم می‌کنم. ضمن آنکه خواهشی که از کمیته اخلاق و صیانت فدارسیون دارم این است که وارد این موضوع شوند و پیگیر این قضایا باشند. می‌دانم که آقای کیانیان چیزی را بدون دلیل بیان نمی کنند. روزهای پایانی لیگ را پشت سر می‌گذاریم و امیدوارم تا آخر این مساله پیگیری شود تا حقی از تیمی ضایع نشود.


سرمربی پارس جم در رابطه با بازی راه‌آهن گفت: در خصوص بازی با راه‌آهن باید بگویم ما یکی از بدترین بازی‌هایمان را در این بازی انجام دادیم حالا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما اصلی ترین دلیل آن این بود که بچه های ما با غرور و خودخواهی بازی کردند. دلیل دیگرش کیفیت بد زمین صباشهر بود که خب با بارندگی شب گذشته انتظار زمین مناسبی نداشتم. باید بعد از اینکه فیلم را دیدیم ایرادهایمان را جستجو کنیم و سعی بر برطرف کردنشان داشته باشیم تا با قدرت آماده بازی‌های بعدیمان شویم. 


پارس جم رکورد نباختن از هفته سیزدهم را دارد که تارتار در این خصوص گفت: دنبال رکورد نیستیم و دنبال این هستیم که از کورس صعود عقب نمانیم. من معتقدم 10 تیم شانس صعود دارند و ما فقط می خواهیم از رقیبانمان عقب نمانیم. هر بازی برای هر تیم حکم فینال را دارد که می خواهیم در هر فینال دست پر بیرون بیاییم. با صعودمان به لیگ‌برتر به رکوردمان می‌بالیم.


او درباره دربی بوشهری‌ها در هفته بیست‌وهشتم خاطرنشان کرد: دربی همیشه جذابیت های خاص خودش را دارد و ایرانجوان هم در این دو هفته خوب کار کرده و نتایج خوبی داشته. از هوادارانمان می خواهم که ورزشگاه را پر کنند و یک بازی بیادماندنی را رقم بزنند.


وی درباره خیال راحت بوشهری‌ها در نبود بازیکن جوان و مستعد ایرانجوان گفت: مهدی قائدی هم از سرمایه های استان بوشهر است، او در این بازی محروم است و اگر بود به زیبایی بازی کمک می کرد. / ورزش3

 

آخرین اخبار