توصیه به منتخبان جدید شورا : ادعای شهردار جم را قبل از برکناری محک بزنید

سجاد بهزادی

توصیه به منتخبان جدید شورا : ادعای شهردار جم را قبل از برکناری محک بزنید

آوای جم ، شهردار در این نشست همچنین تیر خلاص خود را به فرماندار شهرستان می زند و عملکرد نوروزی را به واسطه نداشتن تجربه سیاسی و اجرایی زیر سئوال می برد.صرفنظر از این ادعای درست یا اشتباه؛ اما نمی گوید که خود قبل از شهردار شدن چه رزومه،تجربه و عملکردی داشته است.

از خبرها پیداست شهردار جم در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران دل پر دردی داشت.گویی دل شهردار جوان ما پرخون است.در حینی که غزل خداحافظی خود را می سراید به خبرنگاران می گوید” ۸۰ درصد شهروندان از مجموعه شهرداری راضی هستند.”اما نگفت این ۸۰ درصد را از کجا آورده است و با چه فرمولی محاسبه کرده است؟ همینطور که در مورد دیگر آمارهای این نشست نیز توضیح دقیقی ارائه نداد. مثلا برای یک نمونه ،توضیح شفافی ندادند که ۲۰۰ پروژه اجرا شده ای که در این نشست مدعی بودند شامل چه پروژه هایی است و این پروژه ها چقدر به توسعه درون زای شهر کمک کرده است؟شهری که هنوز یک پارکینگ عمومی ندارد اولویت بندی اجرای ۲۰۰ پروژه در طول ۵ سال شهردار بودن ایشان چگونه انجام میشده است؟ شهردار مثل همیشه با مشاوران و معاونانش با کت و شلوارهایی یکدست چشم در چشم خبرنگاران کرد و آمار داد و از برخی مسائل گله مند بود. شهردار مدعی است با همه سنگ اندازی ها و شعارهای توخالی عده ای در حمایت از نیروی بومی ؛ خزانه را نه تنها خالی نکرده است بلکه از یک میلیارد به ۱۶ میلیارد رسانده است .
شهردار در این نشست همچنین تیر خلاص خود را به فرماندار شهرستان می زند و عملکرد نوروزی را به واسطه نداشتن تجربه سیاسی و اجرایی زیر سئوال می برد.صرفنظر از این ادعای درست یا اشتباه؛ اما نمی گوید که خود قبل از شهردار شدن چه رزومه،تجربه و عملکردی داشته است.در حالی که بنظر میرسید استیضاح شهردار مطالبه عمومی مردمان شهر و اعضای شورای شهر بود، وی فرماندار را عامل مستقیم استیضاح خود میداند.در این باره نیز میبایست تحقیق و تفحصی رخ دهد که چرا فرماندار شهرستان به خود اجازه میدهد تحریک کننده موضوعی باشد که مدتها فضای سیاسی شهرستان را به خود مشغول کرده بود و برنامه های شهرداری را مختل نموده بود.
در این یادداشت کوتاه روی سخن من با شهردار و فرماندار و تحلیل عملکرد هر دو آنها قبل از خداحافظی با صندلی قدرت درشهر و شهرستان نیست.فقط نکته ای و توصیه ای به منتخبان جدید شورای اسلامی شهر دارم.شورایی که این روزها داغ انتصاب شهرداری جدید برای شهر جم هستند و شواهد پیداست آنچنان هم تاکنون کامیاب نبودند.نکته مورد نظر اینکه منتخبین جدید شورای شهر باید ادعاهای شهردار را قبل از برکناری برای افکار عمومی محک بزنند. چگونه است شهرداری که به ادعای خودش ۸۰ درصد رضایتمندی به دنبال خود دارد تا چند روز دیگر باید برکنار شود؟ مردم شهر هم دلیل انتصاب شهردار جدید را قبل از انتصاب می خواهند بدانند و هم زمان دلیل برکناری شهردار فعلی نیز قبل از برکناری برای آنها مهم است. باید ادعاهای شهردار در مورد بودجه شهرداری نیز مورد آزمون قرار گیرد و رقم مورد ادعای وی مورد تجزیه وتحلیل قرار گیرد.
توصیه من به جناب شهردار نیز اینست که در این ۵ سال به غیر از خون دل ها و درد دل هایی که در نهان خود دارید، رخسار ظاهر شما خیلی بنظر نمیاید که تکیده باشد یا مویی سفید گشته باشد .همچنان جوان هستید و پر انرژی و حیف است که رضایتمندی ۸۰ درصدی شامل شهرها وشهرستان های دیگر استان که به شما پیشنهاد همکاری داده اند نشود وبه آنها” نه” بگوئید… راستی میشود نام آن شهر و شهرستان هایی را که فرموید طالب شما هستند بفرمائید تا چشم حسودانی که فرمودید ” از ابتدا با شما مخالف بودند و نمی خواستند موفقیت فرزند بومی خود را ببینند” روشن شود؟

خوش بود گر محک تجربه آید زمیان / تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

۱ دیدگاه

    بله، نکته کاملا بجایی است که شهروندان هم مطلع شوند که از دید منتخبان آنها شهردار جدید چه ویژگی ها و برنامه هایی باید داشته باشد که شهردار فعلی نداشته است.
    ۷    ۰
    پاسخ
دیدگاه‌تان را بنویسید