آوای جم - رضا رئیسی:چند ماهی است رفت و آمد مقامات سیاسی به استان بوشهر داغ شده است، سفرهایی که دستاورد چندانی برای استان و شهرستان ها به همراه نداشته اما برخی از ناظران سیاسی معتقدند این حضورها صرفا در راستای تبلیغات انتخابات است !علاوه بر مرکز استان که این روزها، مرتبا سرگرم مراسم خوش آمدگویی به میهمانان ویژه، وزرا و مقامات ارشد دولتی و غیر دولتی است شهرستان های جنوبی استان به خصوص شهرستان جم نیز به قدمگاه بزرگان تبدیل شده است تا مدیران شهرستانی نیز از فیض عکس های خبری بی نصیب نمانند.

اما آنچه مشخص است نه سفرهای عالی جنابان دولتی و غیردولتی مرهم زخم های کهنه مردمان جم شده و نه وعده های امروز و فردای مدیران شهرستانی...

شهرستان جم از دو دهه گذشته تا کنون با چند معضل بزرگ مواجه بوده است و تاکنون غیر از وعده هیچ درمانی هم به خود ندیده است.

آب، راه و تبعات منفی نفت و گاز مصیبت های بزرگ مردم شهرستان جم است که سالیان سال است با آن دست و پنجه نرم می کنند و در چند سال اخیر حسرت های دیگری چون دانشکده فنی و مهندسی، اشتغال بومی و ... به آن افزوده شده است.

کافی است نگاهی به تیترهای رنگ و رو رفته اخبار  سالیان گذشته تا کنون و وعده ها بیندازید تا به این باور تلخ برسید که مهم ترین دردهای مردم شهرستان جم تاکنون فراتر از وعده به خود ندیده است.
نه دولت مهرورزان سنگ بزرگی از پای مردم جم برداشت نه دولت امیدواران، امید را به مردم بازگرداند!

رئیس دولت تدبیر و امید در سفر به استان بوشهر دو مصوبه مهم را برای جم در نظر گرفت . دو مصوبه ای که از ناشده های دولت قبل بود و به قول مدیران دولتی، در دولت راستگویان احیا شدند.

یکی از این دو پروژه، احداث سازه های آبخیزداری با اعتبار حدود 60 میلیارد تومان بود و دیگری آبرسانی جم با اعتبار حدود 150 میلیارد تومان!

از پروژه آبخیزداری تا کنون 5 میلیارد تومان اجرایی شده آنهم در آخرین سال دولت یازدهم و از آبرسانی هم فعلا وعده و کلنگ!
پروژه سد باغان هم که در سال 94 کلنگ خورد قرار است دوباره کلنگ بخورد تا شاید نزدیک انتخابات، امیدآفرینی افزایش یابد!

نفس پاسخ های مسئولان آب منطقه ای نسبت به انتقادات اگر چه قابل تحسین است اما این سوال باقی است مگر سد باغان(سرچشمه) در واقع جمع یک سری اقدامات از فرازبند و سازه و ... نیست؟
اگر هست پس چرا در سال 94 کلنگ زنی نشد و اگر نیست پس باید بپذیریم در دولت تدبیر و امید برای هر متر کار یک مراسم کلنگ زنی برپا می کنند!

از سد باغان جالب تر هم پروژه آبرسانی سیراف به جم است که یکبار در دولت مهرورزی کلنگ خورد و نیمه کاره رها شد و حالا هم دولت تدبیری ها گوشه گوشه اش را کلنگی کرده اند تا رکورددار کلنگ زنی در یک پروژه شوند!

یک روز در دولت قبل کل پروژه را کلنگ زنی کردند و رها شد، و اکنون در دولت کنونی، یک روز پست برقش را کلنگ می زنند، یک روز آب شیرین کن پروژه را با آب و تاب کلنگ می زنند، احتمالا فردا هم برای سر هم کردن هر پیچ یک مراسم کلنگ زنی برپا می کنند تا امیدها زنده بماند و دست آخر آنچه  به مردم نمی رسد آب است!

کاش مدیران ارشد استان و شهرستان دست از این شو تبلیغاتی برمی داشتند و هزینه های سفر مقامات را بر گرده مردم بی نوای استان و شهرستان تحمیل نمی کردند.

رفتارهای برخی مدیران دولت در استان بوشهر در راه اندازی کارناوال های کلنگ زنی٬ بیشتر شبیه نمودار سازی های احمدی نژادی است تا عملگرایی مورد تاکید روحانی!

هرچند از این کلنگ ها بوی بهبود به مشام نمی رسد اما ما مردم همچنان امیدواریم مثل سال گذشته، سال های گذشته!


بستن